Veľké Ripňany
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doprava je zdarma a doručenie do 10 dní.
Výprázdniť košík

Oznam

Oznam
COVID-19

Vážení spoluobčania, milí priatelia, NÚDZOVÝ STAV - Buďme zodpovední !
Vážení spoluobčania, milí priatelia,

po dnešnom mimoriadnom rokovaní Vlády SR ohľadom pandémie vírusom COVID 19 bol vyhlásený núdzový stav na celom území Slovenska ohľadom poskytovania zdravotnej starostlivosti. Vyplýva z neho možnosť vlády presúvať zdravotnícky personál a materiál podľa potreby z jedného zdravotníckeho zariadenia do druhého v rámci štátnych zariadení a v prípade potreby s využitím aj súkromných nemocníc a zdravotníckych zariadení.

     Od 16. marca pondelka, od 06.00 hod. sú zatvorené všetky prevádzky (aj maloobchodné),  okrem potravín, lekární, reštaurácií, pôšt, telefónnych operátorov, obchodov pre zvieratá a čerpacích staníc. Reštaurácie budú poskytovať stravu iba ako výdajňa - Reštaurácia Sv. Florián - varí denne jeden druh obedového menu. Ostatné jedlá vrátane pizze si môžete objednať a osobne vyzdvihnúť v čase od 11.00 do 17.00 hodiny. Konzumácia jedál nie je možná v reštaurácii. Objednávky prijímajú na tel. čísle 0915 749 035.
     Jednota Veľké Ripňany mení otváracie hodiny :   pondelok - piatok od 6,00 do 16,00 hod a v sobotu od 6,00 hod do 16,00 hod.
Zároveň odporúčame vo všetkých otvorených prevádzkach používať personálu aj zákazníkom ochranné rúška. (Viem, že ich je zatiaľ málo a ani ja nie som kúzelník ani krajčír, no v každej domácnosti sa nájde bavlnená látka a pár šikovných rúk na ušitie rúška). Ak má niekto  problém a nevie si zabezpečiť rúško, kontaktujte nás na Obecný úrad.
          Vážení priatelia, k tomuto okamihu vláda potvrdila 61 prípadov nakazených občanov na území SR koronavírusom. Povinnú domácu karanténu v SR nedodržalo viac ako 200 ľudí a bude im uložená maximálna pokuta 1 650 eur. Všetci obyvatelia našej obce po návrate zo zahraničia majú povinnosť nahlásiť svoj návrat na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre a všetci sú povinní dodržať 14-dňovú domácu karanténu.
Aj tieto informácie potvrdzujú nedisciplinovanosť niektorých ľudí, a tak pomáhajú k šíreniu epidémie koronavírusu COVID 19. Aj keď sú potvrdené prípady nákazy v Trnave, Nitre, Senci, Dunajskej Strede, v Novom meste n/V., v Partizánskom, u nás doposiaľ neevidujeme žiadne potvrdenie ani podozrenie u obyvateľa našej obce. Preto vás naďalej žiadam, aby ste boli zodpovední, zdržovali sa v domácnostiach! , minimalizovali pohyb iba na potrebný nákup, nosili ochranné rúška, apelovali na deti. Pripojme sa aj my nosením rúška k ochrane seba, nášho okolia, rodiny a priateľov. Kto nemá rúško, môže sa chrániť aj nosením šatky alebo šálu. Chráňme sa a ochráňme aj ostatných !
Je naďalej zakázaný vstup na ihriská (rodičia dajte pozor na svoje deti, nie je normálne, ak sa zhromažďujú na ihriskách, na uliciach a samozrejme bez rúšok). Nenavštevujte iné domácnosti, hrozí riziko nakazenia hlavne zraniteľných osôb, akými sú seniori a chorí obyvatelia obce.

     Obecný úrad bude uzatvorený pre verejnosť a bude zabezpečovať chod iba v súrnych prípadoch (úmrtie alebo neodkladné záležitosti) od 08,00 do 14,00 hod. bude v budove pracovník na bežnú komunikáciu cez telefón 038/5392314 alebo prostredníctvom e-mailu : vripnany@gmail.com .

     Zatvorené do odvolania zostávajú Kultúrne domy vo Veľkých Ripňanoch a v Behynciach, Obecné fitnescentrum, Komunitné centrum a Zberný dvor.

Verím, že budeme zodpovední a spolu to dokážeme !     Jozef Krištof, starosta obce