Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mikroregióny

Mikroregióny

Mikroregión POD MARHÁTOM

Predseda:
Ing. Michal Toman

Správna rada: Jozef Balážik (starosta Veľkých Ripnian), Mgr. Pavol Gubáň (Malé Ripňany), Tibor Púček (Šalgovce) a Ing. Jozef Vančo (Bojná).
Riaditeľ Občianskeho združenia MPM : PhDr. Jozef Krištof.

Členské obce:
Ardanovce, Blesovce, Biskupová, Bojná, Hajná Nová Ves, Horné Štitáre, Horné Obdokovce, Krtovce, Lipovník, Lužany, Malé Ripňany, Nitrianska Blatnica, Orešany, Radošiná, Svrbice, Urmince,Veľké Dvorany, Veľké Ripňany, Vozokany
 


 

Rozhľadňa na Marháte

 

Rozhľadňa na Marháte
Turistická rozhľadňa na 758 m n.m. vysokom vrchu Marhát v pohorí Považský Inovec bola vybudovaná v roku 2008, obcami združenými v Mikroregióne pod Marhátom, predovšetkým starostami obcí a občanmi.
Rozhľadňa je vysoká 17 m a ponúka ďaleký rozhľad zasahujúci tri samosprávne kraje - Nitriansky, Trnavský a Bratislavský. Scenéria pohľadu je na Považský Inovec, Tribeč, Vtáčnik, Biele Karpaty, od Galanty cez Nitru, Topoľčany, Partizánske, Bánovce n/Bebravou, Nováky a od Tematína po Devín.
Je prístupná z viacerých strán, od obce Hubina (Piešťany, Moravany), Bojná, Vozokany, Lipovník, Nitrianska Blatnica, čo tvorí náučný chodník, riadne značený.
Rozhľadňu sa podarilo zrealizovať hlavne vďaka prednostovi Obvodného úradu v Topoľčanoch - Ing. Jozefovi Vančovi, Mikroregiónu pod Marhátom, ale hlavne starostom obcí Vozokany - Jozefovi Kucharovičovi, Radošina - Ing. Františkovi Šugrovi, Nitrianska Blatnica - Mgr. Michalovi Tomanovi, Lipovník - Dušanovi Turčanovi, Šalgovce - Tiborovi Púčekovi.
Projekt rozhľadne vyhotovil Ľubomír Bečka. Realizáciu stavby vykonali Pavol a Miloš Vančoví za pomoci Júliusa Fulku a Vladimíra Fulku. Základy stavby zhotovila firma Hula.
Poďakovanie patrí Lesom SR a generálnemu riaditeľovi Ing. Jozefovi Minďášovi, riaditeľovi odštepného závodu Prievidza Ing. Jozefovi Spevárovi, riaditeľovi odštepného závodu Smolenice Ing. Miroslavovi Vrábelovi a Ing. Jaroslavovi Masarykovi.
Stavbu podporili OZ Mikroregión pod Marhátom, Turisti z Piešťan a z Topoľčian a veľký podiel na náučnom chodníku mala RRA Topoľčiansko. Prístrešky pre turistov vyhotovil Vlastimil Šiška.
Všetkým treba poďakovať.

 

  


 

Nové vedenie

Mikroregión pod Marhátom si zvolil nové vedenie
Novým predsedom Mikroregiónu pod Marhátom je Michal Toman. Združenie bude hospodáriť s rozpočtom 4 400 eur. Starostovia nesúhlasia so znížením platov.
NITRIANSKA BLATNICA. Voľba nového vedenia, schválenie rozpočtu a plánu činnosti na rok 2011 boli na programe valného zhromaždenia Občianskeho združenia Mikoregión pod Marhátom (MPM), ktoré sa konalo minulý štvrtok v Nitrianskej Blatnici.
Za nového predsedu bol zvolený starosta Nitrianskej Blatnice Michal Toman, ktorý vo funkcii vystriedal Jozefa Kucharoviča z Vozokán. Okrem predsedu budú v päťčlennej správnej rade ešte Jozef Balážik (starosta Veľkých Ripnian), Pavol Gubáň (Malé Ripňany), Tibor Púček (Šalgovce) a Jozef Vančo (Bojná). Za riaditeľa Občianskeho združenia MPM bol vymenovaný prednosta Obecného úradu vo Veľkých Ripňanoch Jozef Krištof.
33 centov na hlavu
Starostovia z mikroregiónu zároveň schválili členské na tento rok, ktoré predstavuje 33 centov za každého obyvateľa jednotlivých obcí.
Združenie bude v tomto roku hospodáriť z rozpočtom 4 400 eur, ktorého pôjde najväčšia časť – 2 500 eur, na konzultačno-spoločenské dni, ktoré sú v tomto roku naplánované trikrát. 663 eur dostane na činnosť Regionálna rozvojová agentúra Topoľčiansko a 300 eur sa investuje do údržby rozhľadne na Marháte. Isté financie si vyžiada aj zriadenie internetovej stránky, ktoré chce združenie začať prevádzkovať od mája.
Z podujatí, ktoré si Mikroregión pod Marhátom v tomto roku naplánoval možno spomenúť jesennú exkurziu starostov do Českej republiky. No a tým najbližším bude futbalový turnaj o pohár predsedu mikroregiónu, ktorý sa uskutoční 24. februára. Zúčastní sa ho šesť mužstiev zložených zo starostov a poslancov obecných zastupiteľstiev.
 

 

 

 

 

 


 

webygroup

Úvodná stránka